Shopping Cart

No products in the cart.

aside-banner.jpg
MAKE BEAUTY

© 2023 RIDDHI FRAGRANCE. DESIGNED BY

The Blog
/
/
/
/
/
Adam Kiciński opuszcza pokład Idą zmiany w CD Projekt

Adam Kiciński opuszcza pokład Idą zmiany w CD Projekt

W piątek akcje Dino spadały o ponad 8% co jest tutaj naprawdę rzadkim widokiem. Sentyment do akcji CD Projekt uległ poprawie po tym jak spółka potwierdziła dotychczasowy termin premiery “Widma wolności”. Zapewne inwestorzy mieli z tyłu głowy historię czyli kilkukrotne przekładanie premiery “Cyberpunka”. Ta publikacja handlowa jest informacyjna i edukacyjna.

W WIG20 na uwagę zasługuje wyraźne odbicie sektora bankowego
z mBankiem (5,19 proc.) i Pekao (4,79 proc.) na czele. Mocno kupowane były także akcje PZU (5,12 proc.) i PKO
(4,56 proc.). Więcej od średniej zyskały jeszcze akcje Pepco (2,15 proc.)
i Asseco (1,85 proc.). Nieznacznie pod kreską były akcje LPP (-0,15 proc.) i
Grupy Kęty (-0,17 proc.), a więcej oddały kursy JSW (-1,22 proc.) i Kruka
(-1,37 proc.). Najmocniej wzrosły notowania mWIG40, które zyskały 1,8 proc.

 • Do tego dochodzi także słabość GPW i rynków bazowych.
 • Awansowały do prestiżowych międzynarodowych indeksów FTSE i MSCI.
 • Dobrze radziła sobie zatem cała branża, nie tylko CD Projekt.
 • Mocniej spadły także notowania PGE (-2,26 proc.) i Kruka
  (-2,82 proc.) oraz LPP (-2,2 proc.) i Allegro (-2,18 proc.).
 • Zobaczmy co ciekawego dzieje się na największych spółkach na starcie środowej sesji.

Mamy dolną krawędź kanału i czytelne wsparcie. Dla CD Projektu spadki notowań po ważnej premierze są jednak raczej regułą niż wyjątkiem. I nie chodzi tu o gorzkie doświadczenia sprzed dwóch lat z niedopracowanym „Cyberpunkiem 2077”. Podobnie było przy bardzo udanym „Wiedźminie 3”. Entuzjazm mocno rósł przed jej debiutem w połowie maja 2015 r. Latem kurs sobie jeszcze radził, chociaż bez istotnych zwyżek, ale już na początku listopada nastąpiła przecena.

Spółka znajduje się pod presją politycznych oskarżeń o zaniżanie cen paliw, na czym, zdaniem ekonomistów ma tracić miliardy złotych. W dodatku, kursowi Orlenu nie sprzyja bliskość wyborów, które mogą przynieść zmianę władzy w spółce. Wzrosty na razie nie mają jednak wpływu na szerszy układ. Po dużym spadku, notowania PGE konsolidują się.

Ryzyko naftowe w wyniku konfliktu na Bliskim Wschodzie. Reakcja rynku

Obroty przekroczyły 1,14 mld zł, z
czego 1,11 mld dotyczyło WIG20. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przyniósł wyraźne wzrosty
na WIG20 – największe od 9 stycznia bieżącego roku. Jedynie kurs CD Projektu pełnił rolę kwietnia przegląd handlowy zyskowna sprzedaż funta hamulcowego ze względu na skalę
przeceny i wartość obrotu. Inwestorów zawiodły starty, jakie spółka
zakomunikowała w związku z pierwszym projektem realizowanym z nowej strategii ogłoszonej
kilka miesięcy temu.

 • Ich skala była największa na mWIG40, jednak to WIG20 wzbudzał największe zainteresowanie
  z uwagi na testowanie psychologicznego poziomu 2000 pkt.
 • Nie wydaje się jednak aby było to coś więcej niż tylko okresowa korekta.
 • Ponad 1000 opinii i 93% z nich pozytywnych, a do tego rosnąca frekwencja graczy na portalu Steam.
 • Wczoraj przy podwyższonych obrotach rosły akcje PKN Orlen.
 • I nie chodzi tu o gorzkie doświadczenia sprzed dwóch lat z niedopracowanym „Cyberpunkiem 2077”.

To konsekwencja początkowo złych recenzji gry i masy poprawek, które były konieczne do wykonania. Tego samego dnia spółka podała dane o wynikach sprzedaży swoich najnowszych produktów. Francuska firma jest znacznie mniej dochodowa niż polska, ale za to co roku dowozi regularne przychody. Tymczasem CD Projekt wciąż pozostaje bardzo cykliczną spółką, a oddalenie czasowe premier sprawia, że inwestorzy nie mają czego oczekiwać.

Nie jest rekomendacją inwestycyjną ani informacją rekomendującą lub sugerującą strategię inwestycyjną. W materiale nie sugerujemy żadnej strategii inwestycyjnej ani nie świadczymy amazon (nasdaq:amzn) stock crash equals bigger discount usługi doradztwa inwestycyjnego. Materiał nie uwzględnia indywidualnej sytuacji finansowej, potrzeb i celów inwestycyjnych klienta. Nie jest też ofertą sprzedaży ani subskrypcji.

Dzień Inwestora CD PROJEKT – podsumowanie

Nie jest zaproszeniem do nabycia, reklamą ani promocją jakichkolwiek instrumentów finansowych. Publikację handlową przygotowaliśmy starannie i obiektywnie. Przedstawiamy stan faktyczny znany autorom w chwili tworzenia dokumentu. Nie umieszczamy w nim żadnych elementów oceniających. Informacje i badania oparte na historycznych danych lub wynikach oraz prognozy nie stanowią pewnego wskaźnika na przyszłość. Nie odpowiadamy za Twoje działania lub zaniechania, zwłaszcza za to, że zdecydujesz się nabyć lub zbyć instrumenty finansowe na podstawie informacji z tej publikacji handlowej.

To przede wszystkim zasługa wzrostu kursu akcji – aż o 200 proc. W ciągu roku (kapitalizacja spółki to 7,02 mld zł, z czego w wolnym obrocie znajdują się papiery warte 4,5 mld zł) – oraz wzmożonych obrotów walorami tej spółki w ostatnich miesiącach. Pierwsza duża aktualizacja “Cyberpunka 2077”, która wprawdzie zebrała mieszane oceny, jednak pokazała, że projekt naprawiania gry idzie do przodu. W skromnym wzrostowym gronie blue chipów na uwagę zasługiwał także KGHM (spółka o największym wpływie na WIG20), którego akcje poszły w górę o 1,1 proc. Fastmarkets poinformował, że nabywcy chilijskiej miedzi otrzymali powiadomienia o możliwych opóźnieniu w dostawach z uwagi na wysokie fale przy chilijskim nabrzeżu.

WIG20 Flash – Dino odbija od 3 letniej linii hossy. LPP relatywnie słabe. Allegro

Największa uwaga w tym tygodniu skupia się na rajdzie
rentowności amerykańskich obligacji i jednoczesnym spadku ich cen. Popyt na WIG20 zdołał jednak podnieść indeks w rejon 1900 pkt. I tak jak dzień
wcześniej spotkał tam kontrę podaży. Mamy więc okres konsolidacji po mocniejszym ruchu na południe z poprzedniego tygodnia.

Przynależność do indeksów

W dodatku, kurs znajduje się przy ponad 3 letniej linii trendu wzrostowego. Miejsce na odbicie jest więc idealne, a przeszkadza w tym tylko słaby sentyment na szerokim rynku. Sprawdzamy co ciekawego dzieje się na starcie piątkowej sesji w gronie największych spółek.

I poprawiły dzięki temu co najmniej roczne szczyty. Obroty wyniosły 992 mln zł, z czego 763 mln dotyczyło WIG20. Awansowały do prestiżowych międzynarodowych indeksów FTSE i MSCI. CD PROJEKT jest pierwszym reprezentantem sektora gier wideo, który wejdzie do indeksu WIG20.

Coraz trudniej uciec przed spadkami. Tanieją akcje, obligacje i waluty

Wczoraj pod koniec sesji raport po premierze “Widma wolności” opublikował CD Projekt. Będzie to najważniejsze wydarzenie obok przyszłotygodniowych danych o inflacji, które wpłynie na sentyment na rynkach akcji. Patrząc na wykres WIG20 na razie nie mamy przełomu i kurs jak po sznurku porusza się wewnątrz kanału spadkowego. Na szerokim rynku warto wspomnieć o wzroście Columbusa (5,65
proc.), który
poinformował o nowej strategii.

„Polexit? Po naszym trupie! Lepiej byście wprowadzili euro”. Polski biznes o wyborach

Na PC święci triumfy, z konsolami CD Projekt ma jednak poważny problem. Zobaczmy co ciekawego dzieje się na największych spółkach na starcie środowej sesji. Wczoraj mocna reakcja podaży pojawiła się na akcjach Allegro, którego kurs spadał o 3,4%. Środowa sesja na warszawskim kolejne 100 nowych akcji w linii handlowej amarkets parkiecie rozpoczyna się od spadków, co niestety staje się tradycją w ostatnim okresie. Głównym powodem jest negatywne oddziaływanie rynków bazowych. Wczoraj spadki notowała Wall Street, a indeks S&P500 spadł na nowe minima, negując ostatnia próbą odbicia.

Tag:
Share

Leave a Reply

Categories
Popular Post
Instagram